Piękne lampy prowansalskie są jednym z ważnych elementów wystroju wnętrz właśnie w tym stylu. Ich powstanie jest inspirowane kulturą Prowansji. Pastelowe kolory, delikatne zdobienia i nierzadko kwieciste akcenty sprawiają jednak, że takie produkty mogą być też wykorzystywane w innych aranżacjach. Nierzadko spotyka się je w pokojach w stylu klasycznym, rustykalnych i wszędzie tam, gdzie ceni się piękny design. Jednocześnie takie lampy muszą być stworzone z dobrej jakości materiałów tak, aby ich żywotność była maksymalnie długa.

Piękne lampy prowansalskie

Cenione za piękny wygląd lampy prowansalskie faktycznie mogą przywodzić na myśl Prowansję z jej lawendowymi polami i charakterystyczną zabudową. Cechą bardzo ważną dla tego rodzaju oświetlenia jest tendencja do tworzenia go w jasnych barwach. Charakterystycznym dla Prowansji kolorem jest lawendowy. W ofercie LOCKER można jednak spotkać produkty w różnych pastelowych barwach. Jest tu też miejsce dla bieli i bardzo delikatnie zaakcentowanej szarości.

Świetnie prezentują się również lampy prowansalskie, które posiadają klosze udekorowane kwiatowymi motywami. To one chyba są tymi produktami w stylu prowansalskim, które można postrzegać jako najbardziej uniwersalne. Kwiatowe wzory z łatwością da się wpasować we wnętrza klasyczne lub rustykalne. Jasne i piękne, mogą stanowić ozdobę dowolnego wnętrza.

Stojąca lampa prowansalska

Charakterystycznym produktem oferowanym przez nasz sklep jest stojąca lampa prowansalska. Z łatwością dobierzesz w ofercie LOCKER takie akcesoria, które pod względem designu będą uzupełniać się z oświetleniem sufitowym i kinkietami. W przypadku lampek stołowych liczy się nie tylko atrakcyjny klosz, ale także ładnie zaprojektowany trzon lampy. Warto stawiać w szczególności na bardzo solidne modele metalowe, które kuszą dodatkowo srebrnym lub złotym blaskiem. Taka trwała i piękna lampa prowansalska będzie przyciągać wzrok i stanie się mocnym punktem aranżacji salonu czy gabinetu. Z pewnością sprawdzi się jednak także w sypialni.

Sufitowa i naścienna lampa — styl prowansalski

Idealna lampa? Styl prowansalski to piękne egzemplarze oświetlenia sufitowego i kinkietów. Ceni się je za piękne wykonanie i doskonałą jakość. Bez problemu można tu znaleźć nieco mniejsze egzemplarze, które posłużą do oświetlenia niewielkich pomieszczeń, ale dostępne są również modele o kilku kloszach, które pokryją światłem nawet bardzo dużą przestrzeń.

W przestronnych salonach warto stawiać na jednolite komplety oświetlenia. Oprócz wspomnianych lamp prowansalskich stołowych i sufitowych zawsze dużą rolę odgrywają tu kinkiety. Można więc postawić na lampy naścienne, których estetyka jest mniejszą kopią oświetlenia sufitowego. Dzięki nim łatwiej będzie wyczarować w prowansalskim salonie kącik przeznaczony do odpoczynku w wysokim fotelu, picia kawy lub czytania książek.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

 • Lampa podłogowa K-4084 z serii SOFIA

  Lampa podłogowa K-4084 z serii SOFIA

  380.00 
 • Lampa podłogowa K-4074 z serii IRMA

  Lampa podłogowa K-4074 z serii IRMA

  380.00 
 • Lampa wisząca K-4071 z serii IRMA

  Lampa wisząca K-4071 z serii IRMA

  540.00 
 • Lampa wisząca K-4070 z serii IRMA

  Lampa wisząca K-4070 z serii IRMA

  380.00 
 • Lampka stołowa K-4073 z serii IRMA

  Lampka stołowa K-4073 z serii IRMA

  180.00 
 • Kinkiet ścienny K-4072 z serii IRMA

  Kinkiet ścienny K-4072 z serii IRMA

  150.00 
 • Lampa wisząca K-4081 z serii SOFIA

  Lampa wisząca K-4081 z serii SOFIA

  540.00 
 • Lampa wisząca K-4080 z serii SOFIA

  Lampa wisząca K-4080 z serii SOFIA

  380.00 
 • Lampka stołowa K-4083 z serii SOFIA

  Lampka stołowa K-4083 z serii SOFIA

  180.00 
 • Kinkiet ścienny K-4082 z serii SOFIA

  Kinkiet ścienny K-4082 z serii SOFIA

  150.00