5 lutego 2020 Jak wyregulować zawias meblowy?

Jak wyregulować zawias meblowy?

Każdy posiadacz mebli wie, że z biegiem czasu w szafkach może rozregulować się zawias. To powoduje, że para drzwi nie jest ze sobą równa i po zamknięciu widać, że są na różnych wysokościach. Jednak proszę się nie obawiać. Mechanizm regulowania zawiasów meblowych nie jest skomplikowany i każdy sobie z nim poradzi. Od czego zacząć? Wyjaśniamy!

Co jest potrzebne do wyregulowania zawiasu meblowego?

Nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego sprzętu ani wiedzy. Wystarczy tylko śrubokręt krzyżakowy, nic więcej.

Regulacja zawiasu meblowego krok po kroku

Każdy zawias meblowy składa się z puszki z ramieniem, prowadnika oraz dwóch śrub służących do regulacji (droższe modele są wyposażone w większą ilość śrub do regulacji). Śruba, która znajduje się głębiej (dalej od drzwiczek mebla), służy do regulacji odległości drzwiczek od szafki. Z kolei druga (bliżej frontu mebla), służy do odchylenia drzwiczek od kurpusu szafki względem bocznej ściany (pozwala to na wypionowanie). Z kolei otwory w które przykręcamy wkręty mocujące (górny oraz dolny) służą do ustawienia wysokości drzwi.

Co najpierw? Na samym początku należy skupić się na bliższej śrubie, która odpowiada za wypionowanie. Front należy ustawić, tak aby był prosty względem drugich lub wyższej szafki. Następnie śrubą, która jest głębiej, należy ustawić odległość drzwi względem korpusu mebla. Musi być prosto. Na koniec musimy tylko ustalić wysokość drzwiczek.

Poniżej przedstawiamy zdjęcie zwykłego zawiasu meblowego oraz zwykłego z wpinanym prowadnikiem CLIP-ON
Jak wyregulować zawias meblowy Jak wyregulować zawias meblowy


Jak wyregulować zawias meblowy Jak wyregulować zawias meblowy

Nie jest to proces skomplikowany, ale wymagający trochę pracy, aby odpowiednio spasować zawias z drzwiczkami.

Nie możesz wyregulować zawiasu? A może po prostu jest już wadliwy i trzeba go wymienić? Uszkodzony sprzęt może być przyczyną, że nie można odpowiednio ustawić drzwiczek.

Dodaj komentarz