5 lutego 2020

Jak wyregulować zawias meblowy?

Każdy posiadacz mebli wie, że z biegiem czasu w szafkach może rozregulować się zawias. To powoduje, że para drzwi nie jest ze sobą równa i po zamknięciu widać, że są na różnych wysokościach. Jednak proszę się nie obawiać. Mechanizm regulowania zawiasów meblowych nie jest skomplikowany i każdy sobie z nim poradzi. Od czego zacząć? Wyjaśniamy!

Co jest potrzebne do wyregulowania zawiasu meblowego?

Nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego sprzętu ani wiedzy. Wystarczy tylko śrubokręt krzyżakowy, nic więcej.

Regulacja zawiasu meblowego krok po kroku

Każdy zawias meblowy składa się z puszki z ramieniem, prowadnicy, czterech wkrętów mocujących oraz dwóch śrub służących do regulacji. Śruba, która znajduje się głębiej (bliżej ściany danego mebla), służy do regulacji odchylenia drzwiczek od szafki. Z kolei druga, bliżej drzwiczek, służy do wypionowania. Z kolei dwa wkręty mocujące (górny oraz dolny) służą do ustawienia wysokości drzwi.

Co najpierw? Na samym początku należy skupić się na bliższej śrubie, która odpowiada za wypionowanie. Drzwiczki należy ustawić, tak aby była proste względem drugich lub wyższej szafki. Następnie śrubą, która jest głębiej, należy ustawić odchylenie drzwi względem ściany mebla. Musi być prosto. Na koniec musimy tylko ustalić wysokość drzwiczek.

Nie jest to proces skomplikowany, ale wymagający trochę pracy, aby odpowiednio spasować zawias z drzwiczkami.

Nie możesz wyregulować zawiasu? A może po prostu jest już wadliwy i trzeba go wymienić? Uszkodzony sprzęt może być przyczyną, że nie można odpowiednio ustawić drzwiczek.

Dodaj komentarz