Darmowa dostawa od 199zł !

JAK ZAMONTOWAĆ I PODŁĄCZYĆ GNIAZDO BLATOWE?

DATA

Gniazdo blatowe jest bardzo przydatne w domu, w biurze, praktycznie w każdym miejscu, gdzie pracuje się przy biurku, a jednocześnie trzeba korzystać z wielu urządzeń. Aby uniknąć plątaniny kabli, można zastosować gniazdko blatowe. Sam montaż gniazdka w blacie oraz podłączenie nie jest skomplikowane i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Dzięki naszym instrukcjom każdy sobie poradzi z zamontowaniem i podłączeniem gniazda w blacie.

Montaż gniazda blatowego. Jaki sprzęt będzie potrzebny?

Aby zamontować gniazdo blatowe w blacie kuchennym, czy w biurku, należy mieć odpowiedni sprzęt elektryczny. W przypadku okrągłej konstrukcji niezbędna okaże się otwornica wraz z wiertarką, aby nie postrzępić całego blatu. Natomiast jeśli gniazdo jest prostokątne, konieczna będzie wiertarka oraz wyrzynarka.

Montaż i podłączenie gniazda blatowego krok po kroku

Na szczęście cała procedura nie jest skomplikowana i pracochłonna. Tak naprawdę wymaga sprzętu oraz trochę dobrych chęci.

W zależności od wybranego modelu gniazda blatowego należy wywiercić lub wyciąć odpowiedni otwór montażowy. Może to być okrąg, prostokąt lub kwadrat. Wszystko zależy od konstrukcji wybranego gniazdka. Do wykonania otworu przeważnie potrzebna będzie frezarka, wyrzynarka i/lub wiertarka.

Gdy już mamy przygotowane miejsce w blacie kuchennym, czy w biurku, przystępujemy do kolejnej czynności. Do otworu wkładamy puszkę z gniazdem lub samo gniazdo (w zależności od budowy elementu). Następnie nie pozostaje nic innego, jak podłączyć gniazdko do prądu. Można wykorzystać dowolne gniazdko elektryczne. Czasami kłopotliwe może okazać się umiejscowienie gniazdka elektrycznego w obrębie miejsca, gdzie chcemy zamontować gniazdo blatowe.

Jak wybrać gniazdko blatowe do montażu?

Aby wybrać gniazdo blatowe, trzeba odpowiedzieć na jedno podstawowe pytanie: ile potencjalnie będzie podłączonych sprzętów? Jeśli gniazdo będzie znajdowało się w biurku, przy którym pracujesz lub w blacie kuchennym, z pewnością będziesz chciał podłączyć wiele urządzeń. Wszystko jednak zależy od własnych, indywidualnych potrzeb.

zamontowac-gniazdo-3
zamontowac-gniazdo-2
zamontowac-gniazdo-1