13 lutego 2020

Montaż systemu szufladowego – krok po kroku

Jeszcze nigdy montaż systemu szufladowego nie był tak prosty. Może sobie z nim poradzić każdy, nie trzeba być inżynierem, czy...
Czytaj więcej
5 lutego 2020

Jak wyregulować zawias meblowy?

Każdy posiadacz mebli wie, że z biegiem czasu w szafkach może rozregulować się zawias. To powoduje, że para drzwi nie jest ze sobą równa i po zamknięciu widać, że są na różnych wysokościach. Jednak proszę się nie obawiać. Mechanizm regulowania zawiasów meblowych nie jest skomplikowany i każdy sobie z nim poradzi. Od czego zacząć? Wyjaśniamy!
Czytaj więcej
1 lutego 2020

Wybór zawiasów meblowych. BLUM czy GTV?

Wybór odpowiedniego zawiasu jest bardzo istotny, ponieważ odpowiada on za bezpieczne i komfortowe korzystanie z mebli. Jednak obecnie na polskim rynku są dostępne dwa najpopularniejsze rozwiązania: BLUM oraz GTV. Oba mają swoje wady i zalety, dlatego wybór może nie być prosty. Postanowiliśmy przedstawić najważniejsze informacje dotyczące funkcjonalności zawiasów BLUM oraz GTV do mebli kuchennych. Podstawowa różnica to kraj produkcji. GTV pochodzi z polskich fabryk, a BLUM z austriackich.
Czytaj więcej
31 stycznia 2020

Jak zamontować puszkowy zawias meblowy?

Każdy front szafki, aby się otwierał, musi być wyposażony w puszkowy zawias meblowy. Jednak dla osób mało zorientowanych w majsterkowaniu montaż zawiasu może wydawać się bardzo skomplikowany i wymagający wiedzy technicznej. Nic bardziej mylnego! Z pomocą naszego poradnika każdy poradzi sobie z zamontowaniem puszkowego zawiasu meblowego, począwszy od wymiarów, po wywiercenie/wycięcie otworu na zawias, a kończąc na przykręceniu.
Czytaj więcej
28 stycznia 2020

Jak wybrać odpowiedni zawias meblowy?

Może wydawać się, że zawias meblowy nie jest najważniejszy, ale to naprawdę bardzo błędne rozumowanie. Jest wręcz przeciwnie. To od niego zależy, jak długo będzie można cieszyć się z funkcjonalności szafek. To one odpowiadają za ich prawidłowe otwieranie oraz ułożenie (mogą się rozregulować). Ponadto, nowoczesne zawiasy meblowe są wyposażone w dodatkowe funkcje, które dbają o to, aby meble nie ulegały uszkodzeniu. Pomożemy w prawidłowym doborze odpowiedniego zawiasu meblowego.
Czytaj więcej
24 stycznia 2020

Jak zamontować i podłączyć gniazdko blatowe?

Gniazdo blatowe jest bardzo przydatne w domu, w biurze, praktycznie w każdym miejscu, gdzie pracuje się przy biurku, a jednocześnie trzeba korzystać z wielu urządzeń. Aby uniknąć plątaniny kabli, można zastosować gniazdko blatowe. Sam montaż gniazdka w blacie oraz podłączenie nie jest skomplikowane i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Dzięki naszym instrukcjom każdy sobie poradzi z zamontowaniem i podłączeniem gniazda w blacie.
Czytaj więcej
20 stycznia 2020

Jak zamontować prowadnice kulkowe do szuflad?

Prowadnice kulkowe to podstawowy element konstrukcyjny każdej szuflady. Odpowiada ona za możliwość wysuwania i wsuwania elementu. Dlatego prowadnice kulkowe stosowane są we wszystkich meblach (kuchennych, pokojowych, biurowych). Ważne, aby były dobrej jakości, ponieważ inaczej po kilku latach będzie konieczna ich wymiana.
Czytaj więcej