Darmowa dostawa od 199zł !

AKCESORIA MEBLOWE – UCHWYTY KRAWĘDZIOWE

DATA

Uchwyty krawędziowe to znakomity wybór z kilku powodów. Za ich pomocą można w mgnieniu oka odświeżyć wygląd kuchennych mebli lub całkowicie zmienić ich charakter. Są proste i szybkie w montażu, podczas którego nie są wymagane specjalistyczne narzędzia czy pomoc fachowców. Dzięki temu uchwyty do mebli krawędziowe można wymienić samodzielnie. Pozwalają one też zaoszczędzić na zakupie nowego wyposażenia kuchennego. Poznaj już dziś wszystkie zalety tego rodzaju elementów i sprawdź, do jakich aranżacji najlepiej pasują. Zapraszamy do lektury!

Uchwyt krawędziowy – zalety 

Uchwyty krawędziowe do mebli kuchennych, w tym szaf, umożliwiają szybkie otwarcie drzwiczek, nawet gdy nie patrzysz w ich stronę, co może się zdarzyć np. podczas gotowania. Akcesoria te są niezwykle praktyczne i funkcjonalne, a także łatwe w dopasowaniu do konkretnych elementów wyposażenia. Podczas wyboru uchwytów warto zwrócić uwagę na kształt, kolor i wykończenie ich powierzchni. Charakterystyczną ich cechą jest smukła forma i minimalistyczny design, który znakomicie uzupełni każdy mebel. Ponadto uchwyty krawędziowe są montowane na krawędzi drzwiczek, jak sama nazwa na to wskazuje, i są bardzo wygodne w użytkowaniu. Prawidłowy montaż gwarantuje niezawodność, a wysokiej jakości materiały wykorzystane do produkcji zapewniają wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Czym wyróżniają się uchwyty krawędziowe ?

Uchwyty krawędziowe pozwalają dopełnić aranżację kolejnym, minimalistycznym i nowoczesnym akcentem. Znakomicie komponują się z prostymi frontami szafek, komód i pojemnych szaf, które pozbawione są elementów dekoracyjnych, np. frezowań. Ich zastosowanie pozwala podkreślić naturalną linię mebla. Ponadto tego rodzaju uchwyty krawędziowe nie rzucają się w oczy, co dla większości ich miłośników jest pożądanym efektem. Wśród najczęściej wybieranych modeli znajdują się warianty w kolorze srebrnym, złotym i czarnym. Można zdecydować się na wersję z matową lub błyszczącą powierzchnią, np. chromowaną, która podkreśla elegancję danego mebla. Każdy uchwyt ma również ergonomiczny i odpowiednio wyprofilowany kształt, dzięki czemu są one komfortowe w codziennym użytkowaniu – pozwalają wygodnie otworzyć szafkę czy szufladę.

Dlaczego warto wymienić uchwyt meblowy na nowy?

Aranżacja domowych wnętrz wiąże się z dużymi kosztami i wieloma godzinami pracy, dlatego przeprowadzanie remontów może stanowić duże wyzwanie. W celu dokonania szybkiej i niedrogiej metamorfozy wnętrza warto zdecydować się na wymianę uchwytów meblowych. W ten sposób można uzyskać zupełnie odmieniony wystrój, bez konieczności zakupu nowych mebli. Jest to znakomita propozycja dla osób szukających sprytnych rozwiązań. Poza uchwytami krawędziowymi można także znaleźć klasyczne gałki, modele przeznaczone dla dzieci czy też wiele innych wariantów – wybór jest szeroki, a jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.