Darmowa dostawa od 199zł !
jaka-ladowarke-indukcyjna-wybrac-poradnik-1

JAKĄ ŁADOWARKĘ INDUKCYJNĄ WYBRAĆ?

DATA

Do całkiem niedawna prawie wszyscy ładowali swoje smartfony poprzez podłączenie ich do przewodu zakończonego odpowiednią wtyczką, a z drugiej strony do zasilacza i gniazda sieciowego. Teraz jednak coraz częściej sięga się po ładowarki indukcyjne do telefonu, których podstawową zaletą jest proste użytkowanie. Wiele osób ceni sobie komfort i wygodę, a ładowarki indukcyjne nie mają sobie na tym polu równych. Jak wybrać najlepszą ładowarkę indukcyjną? Dowiedz się tego z naszego artykułu!

Czym jest ładowarka indukcyjna?

Ładowarka indukcyjna do telefonu to stosunkowo niewielkie akcesorium przeznaczone do bezprzewodowego ładowania kompatybilnych urządzeń przenośnych, czyli bez podłączania zewnętrznych przewodów oraz kabli bezpośrednio do portu znajdującego się w wybranym smartfonie. Ładowarkę należy oczywiście podłączyć do zewnętrznego źródła zasilania, którym jest z reguły gniazdo o odpowiedniej mocy bądź port USB znajdujący się w komputerze. Ładowanie indukcyjne nie jest jednak dostępne dla wszystkich – smartfon pod klapką baterii musi mieć zainstalowaną specjalną cewkę, która służy do pobierania prądu z pola elektromagnetycznego wytworzonego przez ładowarkę indukcyjną do telefonu. Więcej na ten temat dowiesz się z instrukcji zakupionego modelu.

Biurkowa ładowarka na co dzień i do pracy

Ładowarki indukcyjne cieszą się największą popularnością przede wszystkim wśród osób, które cenią sobie komfort, funkcjonalność i proste użytkowanie – w celu naładowania smartfona wystarczy położyć bezpośrednio na macie ładującej. Tym samym korzystanie z niej jest w zasadzie bezobsługowe, a przy tym nie przeszkadza na co dzień. Każdy telefon można w razie potrzeby podnieść z maty i przerwać ładowanie oraz rozpocząć je ponownie poprzez odłożenie go na matę. W efekcie można odbierać połączenia bez potrzeby żmudnego podłączania i odłączania przewodu.

Dobrze sprawdza się biurkowa ładowarka indukcyjna do telefonu, którą warto mieć tuż przy swoim stanowisku pracy. Dostępna jest w dwóch wariantach – stojącym i leżącym.

Stojąca czy leżąca ładowarka bezprzewodowa do telefonu?

Najlepsze ładowarki indukcyjne powinny spełniać wszelkie oczekiwania ich użytkownika. Warto zacząć przede wszystkim od ergonomii. Ładowarki bezprzewodowe do telefonu dzielą się na stojące oraz leżące. To, która z nich okaże się lepsza, zależy od prywatnych preferencji. Leżące są z reguły nieco tańsze i cechują się dobrą ergonomią – smartfon wystarczy położyć na nich wyświetlaczem do góry. Ich wadą jest natomiast brak możliwości łatwego spojrzenia na ekran czy przeczytania wiadomości lub powiadomienia. Stojące ładowarki indukcyjne są znacznie bardziej ergonomiczne dla osoby, która pracuje przy komputerze i chce mieć ciągły dostęp do swojego smartfona. Warto zadbać, aby tego typu ładowarka miała funkcję odchylenia i zmiany wysokości. Dzięki temu będziesz mógł dopasować jej wysokość i czytelność ekranu do swoich własnych potrzeb.

Liczą się także szczegóły techniczne

Szybkość ładowania przez bezprzewodowe ładowarki zależy od wielu parametrów technicznych, takich jak natężenie prądu czy standardu QI. Do niedawna ładowanie urządzeniami indukcyjnymi było znacznie wolniejsze niż za pomocą standardowego przewodu z ładowarką. Teraz jednak duże zaawansowanie techniczne ładowarek bezprzewodowych zapewnia taką samą lub podobną szybkość ładowania, dlatego stanowią doskonałą i wygodniejszą alternatywę dla modeli z kablami. W większości z nich znajdują się także diody sygnalizujące pracę, jak i antypoślizgowe stopki czy też wyświetlacze, informujące o aktualnych wartościach prądu ładowania. Warto zwrócić uwagę na modele z funkcją szybkiego ładowania, które przyspieszają ten proces.

Ładowarka wpuszczana w blat – praktyczny i estetyczny wybór

Najbardziej efektowną ładowarką jest model wpuszczany w blat – wystarczy wydrążyć w nim otwór o odpowiedniej średnicy. Akcesorium nie wystaje znacząco poza obrys biurka i tym samym stanowi z nim spójną całość. To doskonały wybór przede wszystkim dla estetów, którzy zwracają uwagę na jakość swoich urządzeń oraz na ich stylistykę.