Darmowa dostawa od 199zł !

AKCESORIA, KTÓRE POZWOLĄ UTRZYMAĆ PORZĄDEK Z KABLAMI NA BIURKU

DATA

Utrzymanie porządku na biurku to podstawa zarówno w pracy, jak i w domu. Nieład w okablowaniu, porozrzucane długopisy, zeszyty, notatki czy dokumenty mogą doprowadzić do powstania w miejscu pracy ogromnego chaosu, a czasem nawet przyczynić się do niebezpiecznych sytuacji, np. w przypadku gdy zgubisz czy omyłkowo wyrzucisz istotny dokument lub zniszczysz pendrive. Warto tego uniknąć i zadbać o organizację na biurku. Dostępnych jest szereg bardzo dobrych rozwiązań, które stanowią odpowiedź na pytanie o to, jak uporządkować kable od komputera. Poznaj wszystkie z nich i skorzystaj z naszych wskazówek!

Zawsze warto utrzymywać porządek na biurku!

Organizacja kabli pod biurkiem to podstawa i wie o tym każdy, kto pracuje lub spędza czas wolny przy biurku. Kable, szczególnie te grube i długie, z reguły niechlujnie leżą na podłodze, część z nich swobodnie zwisa z biurka, a inne są przeciągane aż na drugi koniec pokoju, np. w sytuacji, gdy brakuje gniazd elektrycznych w niewielkiej odległości od komputera. Może to prowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji. Wyrwanie siłą przewodu z gniazdka może skutkować utraceniem pracy, co zniweczy nawet wielogodzinne przygotowywanie sprawozdań czy pisania tekstów, w tym także czasochłonnych prac dyplomowych. Niestety, doprowadzenie do tej sytuacji nie jest trudne – wystarczy nieostrożny ruch nogą lub przesunięcie krzesła. Może to być również niebezpieczne dla sprzętu – podzespoły komputerowe źle reagują na nagłe odłączanie urządzeń z prądu, dlatego może to doprowadzić do awarii.

Przepusty kablowe – lepsza organizacja na biurku

Organizację kabli warto rozpocząć od zakupu przepustów kablowych. Te niewielkie akcesoria montowane na blacie biurka lub w ścianach mebli umożliwiają estetyczne i bezpieczne przeciąganie kabli. To znakomite rozwiązanie, które nie ma żadnych wad i cieszy się ogromną popularnością. Można znaleźć modele czarne, białe oraz kolorowe, różniące się wielkością oraz innymi elementami budowy.

akcesoria-ktore-pozwola-utrzymac-porzadek-z-kablami-na-biurku-poradnik-4
akcesoria-ktore-pozwola-utrzymac-porzadek-z-kablami-na-biurku-poradnik-5

Przedłużacze, organizery kabli, gniazda chowane w blat – praktyczne i estetyczne rozwiązania

Organizacja kabli pod biurkiem jest tym trudniejsza, im więcej sprzętów elektronicznych należy podłączyć do gniazd sieci elektrycznej. Z reguły niezbędne okazują się przedłużacze, dzięki którym można znacznie rozszerzyć liczbę gniazd o kolejne. Standardowe przedłużacze w formie listew znakomicie się sprawdzają w przypadku, gdy rzadko podłączasz urządzenia do ściennych gniazd, gdyż jest do nich słaby dostęp. Świetnym pomysłem jest organizer kabli na biurko w formie niewielkich pudełek, w których można zwinąć nadmiar kabla i w ten sposób poprawić estetykę swojego miejsca pracy lub rozrywki. Warto także zakupić gniazda wpuszczane i chowane w blat. Dzięki nim można zyskać wysoką funkcjonalność przy zachowaniu ładu i porządku. Nieużywane gniazda można schować w blat i wysunąć je w razie potrzeby. Jak się zatem okazuje, organizowanie kabli nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.