1 lutego 2020

Wybór zawiasów meblowych. BLUM czy GTV?

Wybór odpowiedniego zawiasu jest bardzo istotny, ponieważ odpowiada on za bezpieczne i komfortowe korzystanie z mebli. Jednak obecnie na polskim rynku są dostępne dwa najpopularniejsze rozwiązania: BLUM oraz GTV. Oba mają swoje wady i zalety, dlatego wybór może nie być prosty. Postanowiliśmy przedstawić najważniejsze informacje dotyczące funkcjonalności zawiasów BLUM oraz GTV do mebli kuchennych. Podstawowa różnica to kraj produkcji. GTV pochodzi z polskich fabryk, a BLUM z austriackich.

Dlaczego warto wybrać zawiasy GTV?

To zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, ponieważ zawiasy meblowe GTV wyróżniają bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości wykonania. Ponadto, produkowane są w Polsce. Zawiasy z cichym zamykaniem marki GTV są wyposażone w specjalnie zaprojektowany tłoczek hydrauliczny. Jest on umieszczany w ramieniu zawiasu, dzięki czemu drzwiczki będą zamykały się bez hałasu. W zestawie producent oferuje kompletny zestaw do założenia zawiasu: prowadnik, zaślepkę na puszkę, ramię oraz wkręty do mebli. Wszystko, co jest potrzebne do zamontowania zawiasu, jest w zestawie. Jest to bardzo praktyczne, ale w przypadku uszkodzenia jednej części, trzeba wymienić cały komplet. Nie ma możliwości kupna pojedynczej sztuki, co może być kłopotliwe, kiedy tylko jeden element zostanie uszkodzony.

Dlaczego warto wybrać zawiasy BLUM?

Zawiasy marki BLUM produkowane są w Austrii. Pod względem konstrukcyjnym, w porównaniu do GTV, mają nieco dłuższe ramię, przez co konieczne jest wywiercenie niestandardowych otworów. Jest to niezwykle ważne, jeśli mebel ma naprawdę oryginalną, rzadko spotykaną konstrukcję. W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się zawiasy z cichym domykaniem. W przypadku BLUM rozwiązano to w taki sposób, że hamulce można doczepić do zawiasów bez używania jakichkolwiek narzędzi. Już nigdy szafka nie będzie uderzać o korpus, co mogłoby spowodować uszkodzenie mebla. W porównaniu do GTV, w BLUM, gdy uszkodzeniu ulegnie jeden z elementów konstrukcji, można wymienić tylko ten wadliwy, bez konieczności kupna całego zawiasu. W przypadku marki BLUM jest możliwość zakupienia każdego elementu osobno.

Nadal nie wiesz, jaki zawias wybrać?

Masz wątpliwość, czy zdecydować się na polskie rozwiązanie GTV, czy na austriackie BLUM? Twoja szafka kuchenna ma niestandardową konstrukcję i nie wiesz, czy GTV będzie odpowiednim wyborem? W takim razie nie zastanawiaj się ani chwili, tylko skontaktuj się z naszymi specjalistami (telefonicznie lub mailowo), a chętnie rozwiejemy wszystkie wątpliwości. Pomożemy w doborze odpowiedniego zawiasu meblowego.

yślij na "quot;

  1. Montuję sam kuchnię. Proszę doradzić jakie zamontować zawiasy przy szafkach kuchennych aby nie odbijały na stronę otwarcia. Zależałoby mi na cichym domyku. Szafki wiszą przy bocznej ścianie i przy buku lodówki, Dlatego proszę zaproponować mi takie zawiasy aby zatrzymywały się przy otwarciu a nie odbijały i nie uderzały o bok lodówki czy ściany. Z góry dziękuję.

    1. Niestety producenci produkują zawiasy z kątem otwarcia 100° i 110°, tak więc jeżeli szafka jest przykręcona przy samej ścianie można przykleić odbojnik silikonowy do frontu, ale będzie widoczny (co zepsuje wygląd frontu) lub przykręcić rozwórkę nożycową, która zadziała jak stoper.

Dodaj komentarz